+48 604 521 040 oborniki@pro-mont.pl

Wykrawanie otworów i cięcie kształtowników

Wykrawanie otworów i cięcie kształtowników za pomocą jednostki wykrawająco-tnącej.

Posiadamy zespół wykrawająco-tnący skłądający się z jednostki wykrawająco-tnącej ze stołem pozycjonującym sterowanym CNC. Nożyce hydrauliczne posiadają następujące zdolności technologiczne:

wybijanie otworów o średnicy 40x20mm oraz 28x28mm;
cięcie kątownika o wymairach max. 152x152x13mm
cięcie pręta (kwadrat i okrągły) o średnicy max. 50mm
cięcie ceowników, teowników i dwuteowników
cięcie płaskowników o wymiarach max. 600x15mm


Sekcja wykrawania otworów w nożycach hydraulicznych wyposażona jest w półautomatyczny stół jezdny o wymiarach 1000x500mm.
Podzespół wybijania otworów jest wyposażony w znormalizowany uchwyt par narzędziowych stępel-matryca, czyniąc go wysoce uniwersalnym i łatwym w obsłudze. Jego wydajność sięga 28 cykli na minutę przy trwałości do 10 tys. wybić – czyniąc go bezkonkurencyjnym w stosunku do wykonywania okrągłych otworów w operacji wiercenia.:

Sekcja cięcia w nożycach hydraulicznych umożliwia obróbkę płaskowników, kształtowników oraz prętów, a dodatkowe opcjonalne oprzyrządowanie rozszerza paletę produkcyjną maszyny.

Jako istotną cechę opisywanej maszyny należy uznać dostarczenie przez producenta oprogramowania CAD/CAM umożliwiającego przygotowanie technologii poza maszyną, a następnie przesłanie gotowych programów do pamięci sterownika.